Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.08.2019 14:22:25 

Pudl harlekyn  Chovatelská stanice NORD VALLEY

Něco o nás

Něco o nás

    


...       Můj první pes byl Německý ovčák.On si mě totiž sám našel.Byl to nádherný a velice učenlivý kamarád.Zvládli jsme spolu ZVV1 i ZVV2  a byl by dokázal i ZVV3,ale v té době jsem měla již hodně povinností.Nachodili jsme spolu spoustu kilometrů a prožili mnoho krásných chvil,na které ráda vzpomínám.

                               

Pak ale přišly vdavky,děti a byt v paneláku,kam jsem tě ssebou nemohla vzít.Zůstal jsi u rodičů,kde jsi byl zvyklý a já kdykoliv jsem přijela na návštěvu,tak jsem nejdřív musela k tobě.Stále znám ten pocit,když jsem tě hladila po hlavě,to tvé teplo,které hřálo do mých dlaní,to mě hřeje do dneška.Nikdy na tebe nezapomenu Tarzánku.

Jako druhý k nám přišel Ryk.Malý černý knírač.Knírač je velice bystrý a temperamentní plemeno.Sám si v rodině vybere svého pána(což jsem byla já) a toho miluje a chrání proti všem.Zodpovědně hlídal i můj odpočinek,za což by i krk nasadil.Ryček byl s námi pět let.Umřel tragicky a hrobeček má tam,kde byl vždycky rád a to blízko nás.

Jako třetí pejsek se k nám přistěhoval bígl Tom.Toho jsme si přivezli po velkých záplavách v roce 2002.Je to náš miláček.Zlí jazykové tvrdí,že bígl je hloupý a neposlušný pes.NENÍ to pravda.Jeho chytrost a fikanost až překvapuje.A že občas neposlechne?Nevadí!On je totiž pan pes a poslechne ,až sám bude chtít.Můžu jen budoucí majitele bígla potěšit-poslechne častěji,než neposlechne.Ale i tak rádi odpustíme,protože víme,jakého v něm máme nepostradatelného kamaráda,který dokáže potěšit a rozveselit smutnou duši a ještě zcela nezištně ohlídá Vás i Váš majetek.

A pak jsem uviděla v jednom časopise obrázek a na něm známého herce s roztomilým pejskem.Byl to černobílý pudlík  a říkali mu Rambo .Do té doby jsem takového pudla neviděla.Nato si pořídila i  moje kamarádka pudla a to už mě chladnou nenechalo.Začala jsem pročítat inzeráty a za pár dní jsme měli doma fenku trpasličího pudla harlekyna a říkáme jí prostě Anička.Díky Aničce jsem pudlům propadla docela.Kdo pudly chová,ví o čem mluvím.Učarovala mě její jemnost a elegance.Je to malá dáma s vybraným chováním.

A protože s jídlem roste chuť ,rozhodla jsem se nezůstat jen u trpaslíků a začala jsem si plnit můj velký sen.Můj sen byl kralovák harlekina ...... Odchovali jsme mnoho nádherných štěňátek,kteří dělají radost svým majitelům jak u nás,tak i za dalekými hranicemi,jako je Slvensko,Španělsko,Itálie,Rakousko,Chorvatsko,Slovinsko,Německo,Čína , Francie a Dubai

S chovem však nekončíme úplně.Hlavně moje možnosti jsou již omezené věkem a tak budeme pokračovat s Yorkshirem Biewer terierem.  

www.yorkshire-biewer-terier6.webnode.cz

  

 

 

TOPlist