aktualizováno: 10.04.2018 08:16:19 

Pudl harlekyn  Chovatelská stanice NORD VALLEY

Pudl Harlekýn - standard

 

STANDART VÍCEBAREVNÉHO PUDLA OD ROKU 2015

 

                     STANDARD  HARLEKÝNA

 

  Správně by měla na psu převládat bílá barva,která je ostře ohraničena černou.Hlava je černá a též se toleruje bílá linie středem,nebo bílý střed.Celkové vybarvení těla se rozlišuje na tzv. DESKY a nebo DEKU.Obojí by mělo být sytě černé barvy .                                                            

DESKY můžou být na těle dvě až tři a jejich velikost by měla být 20% až 30% k bílé.

. 

DEKA by neměla být větší než 40% k bílé.

Nohy zůstávají bílé.Je možné i vidět Harlekýny,kteří mají v bílé barvě černé skvrny(Tickings).   Někteří méně,jiní více.Na výstavách se již tolerují.Čenich má být černý,oko tmavé a drápky mohou být černé i bílé. Každý harlekýn je unikátní a má své jedinečné zbarvení.Jsou to však pudlové,jako každý jiný jednobarevný - inteligentní,učenliví,pozorní,citliví,milující děti a svou rodinu.

 

Ve světě však nezůstalo pouze u chovů harlekýnů a tak vznikají i vícebarevní pudlové(Phantom),kteří se dosud uznávají pouze v USA a v Evropě u jiných organizací než je FCI.U nás v Evropě se stále více častěji objevují též stříbrnobílí,hnědobílí,nebo Black and Tan.Postupně se sem však dostávají i další varianty zabarvení,které však FCI netoleruje.

 

                    

 

 A tady malá ukázka jak je Amerika loajální v chovu pudlů.                              

     

           Modrobílý  

 Až do dneška jsem si myslela,že jsou všichni Francouzi proti chovu vícebarevných pudlů,opak je pravdou.Valérie Lea a Nathalie Bernard se pustily do boje za uznání a rozšiřování ,,Bikolorů''ve Francii.Patří jim můj  velký dík.   

         

 

                     

TOPlist