Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.08.2019 14:22:25 

Pudl harlekyn  Chovatelská stanice NORD VALLEY

Štěňátka - Puppies
 

                                                           ŠTĚŇÁTKA - PUPIES                      

                                                                 

                                                                                             VRH - E

 

                                        ŠTĚŇÁTKA NAROZENA 4.10. 2017

                                         Rodiče :   FANY + TYLER ( DHS/ UCI)

 

                                

 

   Všechna  štěňátka již mají nové majitele .

                             

El Ninio , El Dorado a Eddie ....video  https://www.youtube.com/watch?v=XyZ2hPaZACI

  

 

 

 

 

                               Aktuální fotgrafie najdete v sekci VRH - E .

 

 

 

male - Eddie Boy (bl/w)-available     Emma (bl/w)- female- available          

      

male- Eggo(br/w)- reserve                  female- Ennia Loo(br/w)-res.

      

male - El Dorado (bl/w)- available            male-El Ninio(bl/w) - res.

   

 

                                  male - El Miracle (br/w) - res.

                          

                       Available puppies : pro zvětšení klikněte na obrázek

  Eddie Boy  Emma                                                     El Dorado  El Ninio

 

 

 

      

                                                          

 

 

                 

                                                       

 

                   

 

  

 

                       

S čím je pořeba počítat

Před týdnem mě oslovila jedna z mých zákaznic,zda bych nechtěla mladého tříměsíčního černého kralováčka.Pořídila si jej její známá a brzy nato,si prý uvědomila,že pejsek nemůže být doma sám a že tam brečí a další vymyšlené výmluvy,proč jej nemůže mít.

Dovolím si tedy budoucí majitele štěňátek,kteří nemají s tímto plemenem zkušenosti upozornit na některé body,se kterými je NUTN0 počítat.

1.Po příjezdu do nového domova,by měl mít pejsek absolutní klid,aby se mohl bez bázně s novým domovem a s budoucí rodinou seznámit.Neměl by v žádném případě zůstat sám,alespoň týden.Poté jej začněte samotě postupně přivykat.

2.Štěně čůrá častěji než dospělý pes a je třeba s ním tedy i častěji běhat ven.Dobré je mu při venčení stále opakovat,,čůrej,,nebo ,,kakej,,za zdařený výkon strašně pochválit smiley Za párkrát se pejsek vydělá na povel.Pokud se pejsek doma počůrá,nebo pokaká-nikdy jej netrestejte!Ukliďte vše,tak aby to viděl.Zrovna tak po něm uklízela i jeho máma.

3.Baštit potřebuje čtyřikrát denně,staršímu štěněti třikrát denně.Nenechávejte potravu trvale dostupnou a pejska naučte pravidelnosti v krmení i v životě.Velice snadno si na denní řád zvyknou a pak jsou rádi,když vědí co je čeká.

4.Pokud je pes trvale v bytě,jsou dlouhé procházky nutností.Alespoň dvakrát denně a to po celý jeho život,který může být i 15 let!!! Pakliže je Vám dnes třeba 25 let měli by jste počítat i s tím,že přijdou děti,jiné starosti a podobně.Nebude vám pak pejsek překážet?

5.Pudl potřebuje pravidelnou údržbu!Štěně se alespoň třikrát v týdnu kartáčuje,aby si zvyknul na česání a také aby byl učesaný :-) a né zacuchaný.Zrovna tak i dospělý pudl se asi dvakrát týdně musí rozčesávat.Já používám nejprve kartáč a poté i řídký hřeben.Jinou údržbu potřebuje tzv.moderna a jinou ,,babyna,, Opět podotýkám,že celý psí život!Pokud něco zanedbáte,stačí měsíc a nezbyde vám nic jiného,než psa nechat vyholit celého.

6.Ani jeho údržba není zadarmo.Cena se pohybuje podle nároků střihače.Může to být 800,- za ostříhání a může to být i jednou tolik.Kompletní úprava se může pohybovat od 1500,- a výše.Pudl by se měl střihat alespoň každé dva,tři měsíce.

7.A v neposlední řadě jsou ještě výdaje za krmení a veterináře.Kralovák si zaslouží kvalitní krmení a tak třeba za 20 kg pytel superpremiových granulí dáte asi od 1400,- Kč a více.Počítejte s tím tak na měsíc.Ošidíte-li kralováka špatnými granulemi,projeví se to hned na srsti a později na jeho zdraví.

Pevně věřím,že naše štěňátka přijdou k takovým majitelům,kteří jsou ne ně ve všem připraveni a počítají s tím,že k nim domů přišel další člen rodiny a tak jej také budou celý jeho život brát a přistupovat k němu s láskou a tolerancí.heart 

 

 


Proč nepořizovat dětem psa
Můj syn, ostatně jako spousta dalších dětí, měl velice rád zvířata a převážně pejsky. Nejednou přišel domů a škemral o štěně. Doma jsme měli rybičky, nějakou tu andulku a občas se u nás objevil i nějaký ten hlodavec. Synátor se o zvířátka dokázal celkem i pěkně starat a měl k nim krásný vztah, a tak jsme mu ke 13tým narozeninám koupili štěňátko labradora. Hned jsem mu řekla, že se bude o něj pečlivě starat, bude ho venčit, krmit a bude po něm uklízet a jestli ne, půjde pes z domu. Samozřejmě souhlasil a malému štěňátku věnoval dostatek času. Jelikož jsme kousek od bydliště měli cvičák a syn projevil zájem, tak jsme mu zaplatili kurz, aby s pejskem mohl cvičit. Byla jsem až mile překvapena, že se mu dokáže tak krásně věnovat, popravdě jsem to ani nečekala. Samozřejmě, že ne vždy se mu chtělo, hlavně když pak venku pršelo, nebo mu dávali jeho oblíbený seriál v TV a on musel vstát a jít psa venčit. Ale nechtěla jsem ho moc zvykat na to, že bych mu s pejskem nějak vypomáhala. Ovšem vzhledem k tomu, že byl školou povinný a čas od času se musel učit na písemky, později na přijímačky na střední, trávil víc a víc času nad učebnicemi. Když šel na střední, začal se, jako každý jiný kluk v jeho věku, zajímat o děvčata. Každou chvilku někam chodil, na diskotéky, občas na nějaký to rande anebo jen tak ven. Na svého psa sice nezapomínal, ale začal ho pěkně šidit. Procházky vynechával, venčení zkracoval a náš labrouš byl třeba i celý den zavřený doma. Na nějaký výcvik už dávno zapomněl. Čím byl synátor starší, tím víc padala práce o psa na mne. Netvrdím, že by ho neměl rád, jen měl své vlastní záliby a mezi ně, bohužel jeho labrador, nepatřil. Já i manžel jsme hodně pracovali a na psa jsme taky toho času tolik neměli. Pak synek maturoval a po maturitě odešel na privát na vysokou. Ze začátku jezdil domů každý týden, později jednou za měsíc až nakonec jednou za čas. Vždy se se svým psem vítal a loučil, ale už se o něj vůbec nestaral. Ten zůstal u nás a nikdo nevěřil tomu, že by se jednoho dne stěhoval za svým pánem. A taky, že se tak nikdy nestalo.
Proto bych chtěla všem rodičům říct, aby pořízení psa svému potomku, opravdu zvážili. Není to jako ten křeček, který se bez vás celý den obejde a dožije se jen pár let. Je to velice vnímavý tvor, který miluje každou chvilku strávenou po vašem boku a může u vás strávit pěkných 15 let života. Proto pokud bude vaše dítko žadonit o pejska a vy svolíte, uvědomte si napřed, že toho pejska pořizujete pro sebe, že vy budete jeho pánem, ne to dítě. Samozřejmě se může stát, že dítě svého psa nikdy neopustí a pes ho bude následovat, ať půjde, kam půjde. Ale ve většině případů to tak skutečně nefunguje. Dítě odejde na školu, najde si partnera, práci, bude mít vlastní domov, vlastní rodinu, ale pes zůstane u vás. A rozhodně nelze dát psa jen tak pro nic za nic pryč. Vám to tak možná nepřijde, ale on u vás vyrůstal celý svůj život, zná jen vás, váš domov a ztráta toho všeho může mít pro něj fatální následky. Proto si v prvé řadě uvědomte, že psa pořizujete sobě!
(Monika)

 

TOPlist